Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Sobota, 25 stycznia 2020, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany PL EN

BĘDZIE BUDOWA UL. WANILIOWEJ

 

Zapadła decyzja w sprawie budowy ulicy Waniliowej w Gowarzewie. Umowa w sprawie dofinansowania przedsięwzięcia z Funduszu Dróg Samorządowych została podpisana 25 października 2019 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przez wicewojewodę wielkopolską Anetę Niestrawską oraz wójta gminy Kleszczewo Bogdana Kemnitz i skarbnika Jolantę Litka. Gmina otrzyma wsparcie z FDS w wysokości 689.711,00 zł, co stanowi 50% kosztu budowy. Uroczystość uświetniła swą obecnością minister, a także nowo wybrana posłanka  Jadwiga Emilewicz, która w krótkim wystąpieniu podkreśliła wagę jaką przywiązuje rząd do budowy dróg, również tych lokalnych, które stanowią krwioobieg gospodarki. Wraz z przedstawicielami naszej gminy umowy podpisali włodarze 21 gmin z województwa wielkopolskiego.

W nowej ulicy zostanie również wybudowana kanalizacja sanitarna – to zadanie gmina musi jednak sfinansować wyłącznie z własnych środków. Na uruchomienie tego odcinka kanalizacji trzeba będzie poczekać do czasu, gdy Gowarzewo zostanie połączone siecią kanalizacyjną z oczyszczalnią ścieków w Nagradowicach.

 

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.