Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Czwartek, 22 października 2020, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława PL EN
Od 17 października Gmina Kleszczewo objęta czerwoną strefą obostrzeń sanitarnych

DZIEŃ DOBRY POMYSŁOWY

Pomysłowy dzień dobry

 

Rzeczywistość, w której trzeba zmierzyć się z zagrożeniem epidemicznym i koniecznością zawieszenia wszelkich dotychczasowych form działalności jest dla wszystkich bardzo kłopotliwa.

Ta wyjątkowa sytuacja stała się dla Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie impulsem aby zainicjować akcję Dzień Dobry Pomysłowy, która w myśl zasady „zostań w domu”, motywuje za pośrednictwem internetu do utrzymywania aktywności kulturalnej i rekreacyjnej. Przedsięwzięcie rozpoczęło się 18 marca, a kontynuowane będzie do odwołania.

 

Warsztaty i zajęcia online

 

W ramach akcji „Dzień Dobry Pomysłowy” GOKiS udostępnia w internecie warsztaty i zajęcia kulturalne i rekreacyjne, które organizował dotąd w klasycznej formie. Są one przygotowane w postaci tutoriali, czyli filmów instruktażowych, pokazujących jak wykonać konkretne zadanie. Wśród nich znaleźć można pomysły na prace plastyczne i rękodzielnicze, pyszne i zdrowe potrawy, lekcje gry na gitarze, ukulele i pianinie, a także zajęcia gimnastyczne. Dostęp do tych realizacji jest bezpłatny –  na stronie facebookowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie.

 

Konkurs Literacki

 

W ramach akcji Dzień Dobry Pomysłowy ogłoszony został konkurs literacki pt. Głowa pełna pomysłów. Rzecz kierowana jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić do 30 marca swój wiersz będący dowolną interpretacją wskazanego w tytule tematu. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie internetowej gminy.

 

Konkurs fotograficzny

 

„Mój pomysł na nudę” to temat kolejnego konkursu, który polega na udostępnianiu zdjęć obrazujących ciekawe, kreatywne sposoby spędzania czasu w domu. Ma on charakter otwarty, każdy może w nim wziąć udział, a wygra osoba, która zbierze największą ilość polubień swojego zdjęcia. Termin nadsyłania fotografii – 10 kwietnia. Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można na stronie facebookowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie.

 

Internetowy koncert dla dzieci

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pierwszy w historii naszej gminy internetowy koncert Przemysława Urbaniaka, znanego przede wszystkim najmłodszej widowni, poznańskiego artysty, kryjącego się pod pseudonimem „Wujek Ogórek”. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie zorganizował to wydarzenie 21 marca we współpracy z Centrum Kultury w Czempiniu. Dzięki tej kooperacji, transmitowany na żywo za pośrednictwem portalu Facebook koncert zgromadził jednocześnie ponad dwa tysiące zalogowanych odbiorców, zbierając przy tym mnóstwo pochlebnych opinii. Nagranie tego wydarzenia dostępne jest nadal w internecie, a do tej pory obejrzano je ponad 16 tysięcy razy. Koncert odbył się w ramach akcji Dzień Dobry Pomysłowy, a dostęp do transmisji był bezpłatny.

 

gazeta
pit
Mobis Fundusz dróg samorządowych

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.

lgd trakt piastow
GOAP
Aglomeracja Poznań
PLOT Poznań
Schronisko Skałowo
ZTM Poznań
Obywatel
Fundusze UE
Powiat Poznań
UW Poznań
UMWW Poznań