Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Wtorek, 20 kwietnia 2021, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha PL EN
Do 23 kwietnia 2021 r. wejście do Urzędu Gminy możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty z pracownikiem

INFORMACJA W SPRAWIE SZCZEPIEŃ

 

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast  od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Na gminy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pomoc będzie organizowana dla posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

W celu realizacji tego zadania, w tym zbierania zapotrzebowania na dowóz, jak również udzielania niezbędnych informacji na temat szczepień na terenie naszej gminy, został wyznaczony gminny koordynator ds.  szczepień w osobie Pani Mirosławy Radzimskiej – kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Kleszczewie.  Informacji w powyższych sprawach można będzie zasięgać pod numerem telefonu 61 817 6130 w godzinach od 7.00 do 15.00.

Informujemy ponadto, że rejestracja do szczepień rozpocznie się zgodnie z przedstawionym na wstępie harmonogramem, a więc dla osób, które ukończyły 80 lat życia już od 15 stycznia br.

Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:

  1. Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989. Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie, a także, na dzień przed terminami obu szczepień, przypomnienie o terminie szczepienia.  Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską z rodziny. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.  
  2. Poprzez kontakt z wybranym punktem szczepień. W naszej gminie do wykonywania szczepień został zarejestrowany punkt mobilny – ARTUR OBST NZOZ Obst Ambulans Union - Ratownictwo Medyczne. Rejestracja pod nr telefonu  61 296 4125, 61 296 4134. Czynione są starania o uruchomienie kolejnego punktu.  Wykaz aktualnych punktów szczepień znajduje się pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.
  3. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl

/dla osób posiadających profil zaufany/.

Z dniem 15 stycznia dla osób w wieku od 18 do 69 lat zostanie udostępniony formularz zgłoszenia chęci szczepienia. W przypadku dokonania zgłoszenia, w momencie rozpoczęcia szczepień odpowiedniej grupy, zainteresowane osoby otrzymają maila z informacją o możliwości rejestracji na szczepienie.

W chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia punktu(ów) szczepień na terenie naszej gminy, wkrótce przekażemy bliższe informacje w tej sprawie.

Szczepienie to szansa na powrót do normalności w naszym życiu. Nie zapominajmy jednak o środkach ostrożności. Zagrożenie nadal jest bardzo duże, w ostatnich dniach obserwujemy w naszej gminie systematyczny wzrost zachorowań – obecnie w izolacji domowej przebywa 70 osób chorych, w połowie grudnia 2020r.  ta liczba oscylowała wokół cyfry 30.

                                                                                         Bogdan Kemnitz

                                                                                   Wójt Gminy Kleszczewo

 

 

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 – pobierz kwestionariusz można wypełnić w domu i wziąć na szczepienia.

                                                                           

 

gazeta
pit
ESA Aglomeracja Poznań GOAP Schronisko Skałowo ZTM Poznań lgd trakt piastow Fundusz dróg samorządowych RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
Fundusze UE
Obywatel
UMWW Poznań
UW Poznań
Powiat Poznań