Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Czwartek, 16 lipca 2020, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli PL EN

KONKURS LIGA ESZKOŁA ZAKOŃCZONY

Konkurs Liga eSzkoła zakończony

13 stycznia zwycięskie drużyny z Zespołu Szkół w Kleszczewie oraz z Zespołu Szkół w Tulcach w składzie:

Szkoła w Kleszczewie:

Klasy 1-3

 1. Maria Grabowska
 2. Blanka Socha
 3. Tomasz Białas
 4. Filip Walczak

Klasy 4-8:

 1. Zuzanna Prosińska
 2. Patrycja Płóciennik
 3. Antoni Chąpiński
 4. Piotr Markowski

 Szkoła w Tulcach:

Klasy 1-3

 1. Franciszek Drzewiecki
 2. Marcin Gorzelańczyk
 3. Lena Hasińska
 4. Zofia Mroczkowska

Klasy 4-8:

 1. Mateusz Andrzejewski
 2. Krzysztof Grzybek
 3. Adam Korzycki
 4. Stanisław Lorenc

wzięły udział w Konkursie kończącym pierwszą edycję programu Liga eSzkoła.

Podczas konkursu walczyło łącznie 12 drużyn z Gmin: Kleszczewo, Kórnik, Pobiedziska i Czerwonak.

Uczestnicy musieli wykazać się:

dla poziomu klas 1-3

Zadaniem czteroosobowych drużyn było zgłębienie problemu źródeł energii na księżycu. Drużyny musiały stworzyć plakat i zbudować poruszający się model z klocków LEGO®.

dla poziomu klas 4-8

Zadaniem drużyn było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który musiał wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim.

Drużyna klas 1-3 z Zespołu Szkół w Tulcach otrzymała wyróżnienie za zwycięstwo w kategorii "Niesamowita współpraca".

Drużyna klas 1-3 z Zespołu Szkół w Kleszczewie otrzymała wyróżnienie za zwycięstwo w kategorii "Młodzi artyści".

Miejsce pierwsze w klasyfikacji ogólnej klas 1-3 zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie. Gratulujemy.

Nagrody główne wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Przemysław Pacholski, Wójt Gminy Kleszczewo Bogdan Kemnitz oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego Gminy Pobiedziska Pani Irena Anioł.

Przedstawiciele klas 4-8 z Zespołu Szkół w Kleszczewie otrzymali dyplom za udział w Projekcie, natomiast drużyna z Tulec zajęła  III miejsce w kategorii "Praca grupowa".

Miejsce pierwsze klasyfikacji ogólnej wśród klas 4-8 zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach. Gratulujemy.

Pomimo, że żadna z naszych gminnych drużyn nie zajęła miejsca na podium w klasyfikacji ogólnej to ich zaangażowanie zasługuje na pochwałę :)

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście :)

 relacja video: https://kornik.telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/liga-eszkola-w-korniku

 

Gmina Kleszczewo jest uczestnikiem Programu unijnego Liga e-Szkoła”- Dziecięce Laboratorium Kodowania – Projekt  współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach WRPO. Głównym celem projektu jest wdrożenie w szkołach podstawowych wykorzystania programowalnych inteligentnych pomocy dydaktycznych do nauczania informatyki i matematyki w ramach zajęć pozalekcyjnych i przygotowanie nauczycieli do prowadzenie tych zajęć oraz włączenia stworzonych laboratoriów kodowania do programu nauczania w zakresie matematyki i informatyki.

Szkoły zostały wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne (zestawy klocków LEGO, tablety, notebooki).

 • całkowita wartość projektu:  1 656 813,67 zł
 • kwota dofinansowania z UE:  1 573 972,91 zł

Czas realizacji: 2019-2021

Liderem Projektu jest Fundacja e-Szkoła.

Unijny projekt "Liga eSzkoła" będzie realizowany w szkołach podstawowych w Kleszczewie i Tulcach. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8. Będą to zajęcia z obszaru informatyki i matematyki. Projekt zakłada też przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć oraz włączenia stworzonych laboratoriów kodowania do programu nauczania w zakresie informatyki i matematyki.  Liderem Projektu jest Fundacja e-Szkoła.więcej informacji znajdą Państwo tutaj

 

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.