Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Piątek, 05 czerwca 2020, Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera PL EN

NAJLEPSI W GMINIE - XIV EDYCJA KONKURSU WIEDZY OMNIBUS GMINNY 2019

W tym roku finał konkursu OMNIBUS miał miejsce 27 maja w Zespole Szkół w Tulcach. Uczniowie rozwiązywali test w formie pisemnej składający się z 30 pytań, obejmujących różne dziedziny wiedzy.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie Magdalena Sołtysiak Kierownik Referatu Oświaty, Dorota Grześkowiak oraz Katarzyna Sznajder-Występska – przedstawicielki Urzędu Gminy oraz Pan Jan Rajchelt radny Gminy Kleszczewo.

W kategorii klasy IV-VI Mateusz Kramski i Jan Wągrodzki zdobyli taką samą liczbę punktów. W dogrywce lepszy okazał się Mateusz Kramski ze Szkoły Podstawowej w Ziminie i zajął I miejsce, II miejsce zajął Jan Wągrodzki ze Szkoły Podstawowej Bonum Futurum w Tulcach, a III miejsce otrzymali ex aequo Jakub Kmieciak ze Szkoły Podstawowej Bonum Futurum w Tulcach oraz Maciej Kucharski ze Szkoły Podstawowej w Kleszczewie.

Laureatem kategorii klas VII-VIII  oraz gimnazjum została: Weronika Świątczak z Zespołu Szkół w Tulcach, II miejsce zajął Bartłomiej Komosiński z Zespołu Szkół w Tulcach, a III miejsce otrzymała Natalia Bilska z Zespołu Szkół w Kleszczewie.

W tym roku uczestniczyło łącznie 16 młodych miłośników wiedzy, wyłonionych  w szkolnych eliminacjach w dwóch kategoriach: po dwóch przedstawicieli klas IV-VI szkół podstawowych i po dwóch przedstawicieli klas VII-VIII oraz gimnazjum.

  1. Zespół Szkół w Kleszczewie reprezentowali:
   1. kategoria klasy IV-VI: Witold Kostrzewski i Maciej Kucharski
   2. kategoria klasy VII-VIII oraz gimnazjum: Szymon Matysiak i Natalia Bilska
  2. Zespół Szkół w Tulcach:
   1. kategoria klasy IV-VI: Kacper Buśkiewicz i Małgorzata Wojtasiewicz
   2. kategoria klasy VII-VIII oraz gimnazjum: Weronika Świątczak i Bartłomiej Komosiński
  3. Szkołę Podstawową w Ziminie:
   1. kategoria klasy IV-VI: Julia Mydlarz i Mateusz Kramski
   2. kategoria klasy VII-VIII oraz gimnazjum: Daria Bartkowiak i Kacper Żuraw
  4. Niepubliczną Szkołę Podstawową Bonum Futurum:
   1. kategoria klasy IV-VI: Jan Wągrodzki i Jakub Kmieciak
   2. kategoria klasy VII-VIII oraz gimnazjum: Tobiasz Tołpa i Zuzanna Medorowska

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody, które osobiście wręczył ich fundator, Wójt Gminy Kleszczewo, Pan Bogdan Kemnitz. Przed wręczeniem nagród uczniowie Zespołu Szkół w Tulcach przygotowali występ artystyczny - pięknie zaśpiewały Maja Pieczyńska  oraz Weronika Świątczak, a zatańczył Zespół Taneczny.

OMNIBUS to międzyszkolny konkurs dla szkół z terenu naszej gminy organizowany od 2006 roku przez Urząd Gminy Kleszczewo.

Celem konkursu jest:

 • upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy ponadprzedmiotowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 • wspieranie uzdolnień uczniów oraz rozwijanie zainteresowań.
 • integracja środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego.

Organizatorzy dziękują dyrektorowi Andrzejowi Szymczakowi za gościnę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom!

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.