Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Czwartek, 16 lipca 2020, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli PL EN

OD 1 LIPCA ROZSZERZENIE 500+

 

           Od 1 lipca w formie elektronicznej, a od 1 sierpnia w formie tradycyjnej, będzie można składać wnioski na świadczenie 500+ w nowej formule. Nowa wersja programu obejmuje wszystkie dzieci do 18 roku życia niezależnie od sytuacji materialnej rodziny (a więc także pierwsze dziecko). Uproszczone zostały również formalności - wniosek został skrócony, a procedurę wydania decyzji zastąpiła informacja o przyznaniu świadczenia.  Aby złożyć  wniosek za pośrednictwem Internetu można posłużyć się takimi portalami jak: Emp@tia, ePUAP, ZUS PUE, czy bankowość elektroniczna. Od pierwszego sierpnia br. wnioski na świadczenie 500+ będzie można składać również w tradycyjnej formie papierowej. W przypadku naszej Gminy wnioski będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kleszczewie, można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem poczty. Aby usprawnić składanie i opracowywanie wniosków, w okresie od 1.07 do 30.11.2019r. OPS wydłużył czas pracy w dniach od poniedziałku do czwartku do godziny 18.00.

Szersza informacja na temat programu 500+ w zakładce INFORMATOR MIESZKAŃCA - tutaj też będzie można pobrać od połowy lipca formularze wniosków, które będą składane od 1 sierpnia.

Dotąd ze świadczeń programu korzystało w naszej gminie 1100 dzieci, wg szacunków po wprowadzonych zmianach liczba ta zwiększy się o 710, co oznacza, że z dofinansowania skorzysta bezpośrednio 21% mieszkańców, a pośrednio w różnym stopniu wszyscy, jako że środki uzyskane ze świadczeń będą wydatkowane w znacznym stopniu na terenie naszej gminy. W roku 2018 kwota wypłacona w ramach Programu 500+ w naszej gminie wyniosła blisko 6,5 mln zł.

            Nowej odsłonie programu 500+ poświecona była  konferencja prasowa, która odbyła się 26 czerwca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu z udziałem wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Kazimierza Kuberskiego, wicewojewody wielkopolskiego Anety Niestrawskiej, wiceprezydenta Leszna Piotra Jóźwiaka oraz wójta gminy Kleszczewo Bogdana Kemnitz. 

Fot. WUW w Poznaniu

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.