Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Środa, 03 czerwca 2020, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary PL EN

PIERWSZA EDYCJA LIGA ESZKOŁA DOBIEGA KOŃCA

Dobiega końca pierwsza edycja Programu Liga eSzkoła. Uczniowie szkół podstawowych w Tulcach i Kleszczewie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych wykorzystując zakupione w ramach Programu zestawy klocków LEGO, tablety i notebooki. 

Podsumowaniem zajęć w każdej edycji Programu jest konkurs. 7, 8 i 9 stycznia uczniowie wzięli udział w wewnątrzszkolnych konkursach w naszych szkołach.

Drużyny zwycięskie 13 stycznia wezmą udział w zawodach międzyszkolnych w Kórniku. W zawodach wezmą udział szkoły podstawowe z Gmin: Pobiedziska, Kórnik i Czerwonak

Ze Szkoły w Kleszczewie drużynami zwycięskimi są:

Klasy 1-3

 1. Maria Grabowska
 2. Blanka Socha
 3. Tomasz Białas
 4. Filip Walczak

Klasy 4-8:

 1. Zuzanna Prosińska
 2. Patrycja Płóciennik
 3. Antoni Chąpiński
 4. Piotr Markowski

Ze Szkoły w Tulcach drużynami zwycięskimi są:

Klasy 1-3

 1. Franciszek Drzewiecki
 2. Marcin Gorzelańczyk
 3. Lena Hasińska
 4. Zofia Mroczkowska

Klasy 4-8:

 1. Mateusz Andrzejewski
 2. Krzysztof Grzybek
 3. Adam Korzycki
 4. Stanisław Lorenc

Czym będą musiały wykazać się zwycięskie drużyny podczas konkursu międzyszkolnego?

Konkurs dla poziomu 1-3

Zadaniem czteroosobowych drużyn będzie zgłębienie problemu źródeł energii na księżycu. Drużyny muszą stworzyć plakat i zbudować poruszający się model z klocków LEGO®.

Konkurs dla poziomu 4-8

Zadaniem drużyn będzie zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim. Drużyny podczas zajęć pozalekcyjnych konstruowały, programowały i uczyły się efektywnych sposobów poszukiwania oraz analizowania informacji w celu przygotowania prezentacji wyników swoich badań. Zaprezentują je 13 stycznia.

 

Trzymamy kciuki za naszych!

 

FOTO ZESPÓŁ SZKÓŁ W KLESZCZEWIE

FOTO ZESPÓŁ SZKÓŁ W TULCACH

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.