Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Sobota, 06 czerwca 2020, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory PL EN

PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ” 2019

Program dofinansowany ze środków:

- Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki,

- Samorządu Województwa Wielkopolskiego

oraz
- Gminy Kleszczewo

 

Program „Umiem pływać”

Od lutego do maja uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z Kleszczewa, Tulec i Zimina uczestniczyli w zajęciach z nauki pływania w ramach Programu „Umiem pływać”.

Dzieci trenowały na basenie „Wodny Raj” w Swarzędzu. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów w grupach do 15 osób. Uczniom zapewniony został bezpłatny dojazd na zajęcia oraz opieka podczas drogi.

Pływanie doskonale wpływa na naszą formę i samopoczucie. Pływać można nauczyć się w każdym wieku, ale im szybciej - tym lepiej. Właśnie dlatego nasza gmina kolejny raz przystąpiła do projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Umiem pływać". Program jest realizowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Gmina Kleszczewo dzięki dofinansowaniu mogła zapewnić udział 115 dzieciom w nauce pływania. W ubiegłym roku z Programu skorzystało 270 dzieci. Wszyscy uczestnicy programu w nagrodę, na potwierdzenie swoich umiejętności, otrzymali pamiątkowe medale, które osobiście wręczył Wójt Gminy Bogdan Kemnitz.

Po okresie wakacyjnym zajęcia zostaną wznowione.  

Magdalena Sołtysiak

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.