Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Piątek, 25 września 2020, Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa PL EN

REMONT NAWIERZCHNI DROGI POZNAŃ-TULCE

 

      Zarząd Dróg Powiatowych przystąpił do remontu nawierzchni drogi Poznań-Tulce. Prace prowadzone są na odcinku 610m, począwszy od granicy z Poznaniem do Osiedla Przylesie. Nowa nawierzchnia,  utwardzone pobocza i zjazdy oraz nowe linie krawędziowe poprawią bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zły stan tego odcinka drogi od lat był tematem krytycznych uwag ze strony użytkowników tej drogi kierowanych  do Urzędu Gminy Kleszczewo z prośbą o interwencję u zarządcy drogi.

Remont najbardziej zdegradowanego odcinka drogi Poznań Tulce to nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców naszej Gminy. Jak już wielokrotnie informowaliśmy trwają przygotowania do realizacji przez Powiat Poznański w partnerstwie z Gminą Kleszczewo I etapu budowy ścieżki rowerowej z Poznania do Gowarzewa. I etap przebiega wzdłuż drogi powiatowej od granicy z Poznaniem do ul. Diamentowej w Tulcach (tuż przed skrzyżowaniem do Szewc) – a więc w całości po terenie Tulec. Głównym elementem tego zadania jest budowa drogi rowerowej, ale w ramach inwestycji powstaną także chodniki, uzupełnione będzie oświetlenie, a do poprawy bezpieczeństwa przyczyni się również rozbudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Swarzędzkiej.  Całość jest realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj, obecnie powstaje dokumentacja techniczna.

gazeta
pit
Mobis Fundusz dróg samorządowych

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.

lgd trakt piastow
GOAP
Aglomeracja Poznań
PLOT Poznań
Schronisko Skałowo
ZTM Poznań
Obywatel
Fundusze UE
Powiat Poznań
UW Poznań
UMWW Poznań