Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Niedziela, 20 września 2020, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty PL EN

UCZNIOM BILETY KUPI GMINA

Od 1 października b r.  uczniowie szkół podstawowych, których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub gmin objętych porozumieniami międzygminnymi (w tym m.in. Kleszczewo) będą mogli korzystać z rocznego biletu  specjalnego (który zastąpi dotychczasowe uprawnienie do bezpłatnych przejazdów). Będzie on obowiązywał od 1 października do 30 września 2021 roku na strefę A+B+C+D w cenie 60 zł (5 zł na miesiąc).
 Ponieważ już od wielu lat uczniowie naszej Gminy korzystali z bezpłatnych przejazdów, Gmina zamierza powrócić do wykupywania biletów uczniom, zamieszkałym na terenie naszej gminy  których rodzice bądź prawni opiekunowie rozliczają swój PIT na terenie Gminy Kleszczewo. Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla w/w dzieci umożliwi im również korzystanie z zajęć kulturalnych, sportowych i pozalekcyjnych oferowanych przez gminę.

Wszyscy uczniowie, którzy chcą mieć zapewniony bezpłatny transport na terenie naszej gminy w roku szkolnym 2020/2021, są zobowiązani dostarczyć do sekretariatu szkoły (ZS Tulce, ZS Kleszczewo, SP Zimin, SP BONUM FUTURUM) do dnia 11.09.2020:

  • Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego posiadacza karty PEKA o rozliczeniu podatku od osób fizycznych na rzecz gminy Kleszczewo (kliknij TUTAJ)
  • kartę PEKA,
  • ważną  legitymację szkolną – z  aktualną pieczątką szkoły

 

Kartę PEKA można wyrobić online: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/jak-uzyskac-karte oraz odebrać z Zakładzie Komunalnym w Kleszczewie lub innych punktach na terenie Miasta Poznania: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/punkty-obslugi-klienta

 

Osoby do kontaktu:

Urząd Gminy Kleszczewo

ul. Poznańska 4

63-005 Kleszczewo

Katarzyna Śliwińska

tel. 61 8176 017/020/033 wew. 123

k.sliwinska@kleszczewo.pl

Magdalena Sołtysiak

tel. 61 8176 017/020/033 wew. 117

m.soltysiak@kleszczewo.pl

gazeta
pit
Mobis

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.

lgd trakt piastow
GOAP
Aglomeracja Poznań
PLOT Poznań
Schronisko Skałowo
ZTM Poznań
Obywatel
Fundusze UE
Powiat Poznań
UW Poznań
UMWW Poznań