Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Wtorek, 29 września 2020, Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała PL EN

WIZYTA WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO

W dniu 7 czerwca br. gościliśmy w naszej gminie Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Głównym celem wizyty był udział w uroczystościach związanych z otwarciem nowego skrzydła Zespołu Szkół w Tulcach i nadania imienia Szkole Podstawowej, aczkolwiek nie był to jedyny punkt programu.  W drugiej części wizyty, bezpośrednio po uroczystościach, Wojewoda zapoznał się z miejscem lokalizacji przyszłego zbiornika retencyjnego na Męcinie, a następnie  zwiedził kompleks oświatowo-sportowy w Kleszczewie, Ośrodek Kultury, a także zabytkowy park. Kulminacyjnym momentem wizyty było spotkanie w Urzędzie Gminy z udziałem kierowników jednostek organizacyjnych Gminy.  W trakcie dyskusji Wojewoda żywo interesował się problemami, z którymi boryka się samorząd, szczególnie w zakresie mechanizmów wpływających na sprawną realizację zadań.

 

Foto: www.poznan.uw.gov.pl

gazeta
pit
Mobis Fundusz dróg samorządowych

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.

lgd trakt piastow
GOAP
Aglomeracja Poznań
PLOT Poznań
Schronisko Skałowo
ZTM Poznań
Obywatel
Fundusze UE
Powiat Poznań
UW Poznań
UMWW Poznań