Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Poniedziałek, 21 września 2020, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca PL EN

DOROCZNE ZEBRANIA WIEJSKIE W CZASIE PANDEMI

Od czasu ogłoszenia pandemii zachęcamy do zachowania dystansu społecznego. W naszej gminie zostały odwołane wszelkie imprezy masowe, zawody sportowe, wydarzenia integracyjne. Funkcjonowanie instytucji gminnych i jej organów odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

W nadzwyczajnym trybie zaproponowano również przeprowadzenie tegorocznych zebrań wiejskich. Konieczność organizacji zebrań wynika z ustawowego uregulowania procedury podziału funduszu sołeckiego. W latach poprzednich była to także okazja do przedstawienia aktualnych informacji związanych z funkcjonowaniem Gminy, a także dyskusji na tematy nurtujące mieszkańców Gminy. 

W związku z obecną sytuacją program zebrań został ograniczony wyłącznie do spraw związanych z podjęciem uchwał zebrania wiejskiego odnośnie podziału środków budżetu sołectwa na 2021 rok, bądź w przypadku wystąpienia takiej potrzeby, wprowadzenia korekt funduszu sołeckiego na rok bieżący.  Nie będzie punktu informacja wójta Gminy, a wnioski będą zgłaszane do protokołu z zebrania.

Podczas zebrań należy używać maseczek. Przy wejściu do sali będzie możliwość zdezynfekowania rąk. W miejscu spotkania należy zachować odpowiedni dystans od  innych uczestników.

Informacje na temat terminów zebrań, jak również projekty uchwał zebrania wiejskiego są sukcesywnie zamieszczane w dolnej części strony internetowej Gminy, pod zakładką Aktualności. 

                                                                                             

 

 

gazeta
pit
Mobis

Kilka słów o naszej gminie...

KLESZCZEWO to gmina położona na granicy Poznania, stolicy znanego z gospodarności województwa wielkopolskiego. Do niedawna obszar nieomal wyłącznie rolniczy, obecnie przestrzeń dynamicznego rozwoju, będącego wynikiem atrakcyjnego położenia na skrzyżowaniu nowych tras komunikacyjnych - autostrady A2 i drogi ekspresowej S5.

Możliwość korzystania z uroków spokojnego wiejskiego otoczenia, a jednocześnie z bliskości prężnej metropolii sprawia, że jest to także wymarzone miejsce do życia dla stale rosnącej liczby mieszkańców.

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu Gminę Kleszczewo. Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszym folderze sprawią, że uznacie Państwo za stosowne bliżej poznać możliwości Gminy i być może zaangażować się w życie społeczne i gospodarcze jej mieszkańców.

lgd trakt piastow
GOAP
Aglomeracja Poznań
PLOT Poznań
Schronisko Skałowo
ZTM Poznań
Obywatel
Fundusze UE
Powiat Poznań
UW Poznań
UMWW Poznań