Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Sobota, 10 czerwca 2023, Imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty PL EN

BILETOMAT W GOWARZEWIE

W Gowarzewie, przy budynku strażnicy OSP (ul. Swarzędzka 14) został posadowiony biletomat. Nowy biletomat umożliwia:

- kupno lub przedłużenie biletu okresowego na sieć na karcie PEKA,
- przedłużenie biletu okresowego na trasę  (wyłącznie na taką samą trasę i ten sam okres obowiązywania, jak poprzedni bilet na trasę),
- doładowanie tPortmonetki na karcie PEKA,
- kupno papierowego, jednorazowego biletu czasowego lub biletu krótkookresowego,
- sprawdzenie stanu karty PEKA

W zainstalowanym biletomacie stacjonarnym można płacić WYŁĄCZNIE za pomocą kart płatniczych, w tym także zbliżeniowych.

Więcej informacji na temat nowych biletomatów:

https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/8-nowych-biletomatow-w-aglomeracji-poznanskiej

Biletomat w Gowarzewie to już drugi biletomat na terenie naszej Gminy. Pierwsze urządzenie do sprzedaży biletów zostało zainstalowane na węźle przesiadkowym w Tulcach (przy Zespole Szkół) – w tym przypadku istnieje możliwość płatności przy pomocy pieniądza.

Warto przypomnieć, że od niedawna wprowadzona zastała możliwość uzyskania biletu w autobusie dzięki zainstalowanym terminalom  umożliwiającym zakup jednorazowych biletów czasowych lub 24-godzinnych przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfona obsługującego technologię HCE lub NFC.

Taryfa biletowa i sposoby kasowania biletów obowiązujące na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w ramach porozumienia międzygminnego, dają wiele możliwości jak najlepszego dopasowania oferty do własnych potrzeb. Tak więc, można kupić jednorazowy bilet czasowy w formie elektronicznej bezpośrednio w pojeździe płacąc kartą zbliżeniową. Bilety okresowe można wygodnie kupić dzięki Aplikacji PEKA, a chcąc korzystać z atrakcyjnych cenowo biletów w taryfie przystankowej konieczna jest karta PEKA, którą każdorazowo należy przyłożyć do czytnika PEKA po wejściu do pojazdu i przed jego opuszczeniem. Można także kupić czasowy bilet jednorazowy w formie papierowej i skasować go w tradycyjnym kasowniku. Niestety ta ostatnia forma nie jest dostępna na terenie naszej gminy ponieważ nie udało się znaleźć placówki handlowej gotowej podjąć się tego zadania.  

Więcej informacji dotyczących możliwości zakupu na stronie:   Bilety » Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu (ztm.poznan.pl)

gazeta
pit
GOKIS ESA czyste powietrze Aglomeracja Poznań lgd trakt piastow Schronisko Skałowo Dofinansowanie ze środków Budźetu Państwa ZTM Poznań
Fundusze UE
UW Poznań
Powiat Poznań
Obywatel
UMWW Poznań