Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Niedziela, 19 maja 2024, Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra PL EN

FABRYCZNIE NOWY AMBULANS JUŻ SŁUŻY POTRZEBUJĄCYM

Podstacja pogotowia ratunkowego w gminie Kleszczewo jest już wyposażona w fabrycznie nowy ambulans. Pojazd marki Mercedes Sprinter w sensie technicznym jest jednostką typu C, a więc najbardziej zaawansowanym rodzajem ambulansu. Jest to ruchoma jednostką intensywnej terapii, przystosowana do transportu, zaawansowanego leczenia, monitorowania stanu pacjenta. W sensie organizacyjnym jest to ambulans typu P, a więc podstawowy – w tym przypadku chodzi o obsadę, którą stanowi minimum dwóch ratowników (nie jest wymagany lekarz). Trzecią osobą może być kierowca.

Obietnica wyposażenia placówki w fabrycznie nowy ambulans została złożona już w momencie uruchomienia podstacji pogotowia. Koszt zakupu wynosił 692.487 zł, z tego 600.000 zł pochodzi z budżetu Państwa, pozostałą kwotę pokrył Szpital Średzki, na którego wyposażeniu jest karetka. Nasza gmina zapewnia siedzibę podstacji. Obecnie, tymczasowo są to pomieszczenia nieczynnej apteki w Nagradowicach, docelowa siedziba powstaje w Kleszczewie przy strażnicy OSP. Znakiem rozpoznawczym ambulansu stacjonującego w naszej gminie jest umieszczony na pojeździe herb gminy.

Doskonale wyposażony, działający 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę ambulans wraz z personelem, działający w ramach ogólnopolskiego systemu ratownictwa medycznego, to skok w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Jak dotąd średnia liczba wyjazdów karetki to 6 na dobę, jest to potwierdzenie słuszności decyzji Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego o lokalizacji podstacji w naszej gminie.

Mówiąc o wsparciu rządowym na poprawę bezpieczeństwa w naszej gminie należy wspomnieć także o nowych, doskonale wyposażonych pojazdach ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP, a także o rozwiązaniu, przez ponad 20 lat nierozwiązalnego, problemu przywrócenia zlikwidowanej placówki policji w naszej gminie – dzięki pomocy Komendanta Głównego Policji został powołany posterunek, jak również sfinansowana z budżetu Państwa budowa jego siedziby w Kleszczewie.

 

Data dodania: 2023-11-09
Data ostatniej aktualizacji: 2023-12-05
gazeta
pit
GOKIS ESA czyste powietrze Aglomeracja Poznań lgd trakt piastow Schronisko Skałowo Dofinansowanie ze środków Budźetu Państwa ZTM Poznań
Fundusze UE
UW Poznań
Powiat Poznań
Obywatel
UMWW Poznań