Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024, Imieniny: Ĺ?ukasza, Kai, Nastazji PL EN

KOREKTY W ROZKŁADZIE JAZDY LINII 488 I 489

Z dniem 4 marca 2024r.  zostanie uruchomione dodatkowe połączenie ze  Swarzędzem linii 489, ponadto będą wprowadzone korekty godzin odjazdów autobusów w przypadku części kursów. Jedna zmiana zostanie wprowadzona także w przypadku linii 488 – tutaj  nowy kurs zastąpi połączenie, które okazało się zbędne. Zmiany są związane z dostosowaniem rozkładów do potrzeb sygnalizowanych przez pasażerów.

Obecnie nie są wprowadzane zmiany w kursowaniu autobusów Linii 431,432 oraz 435. W dniu 28 lutego 2024 roku została podjęta uchwała Rady Gminy w sprawie zgody na zmianę porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Kleszczewo a Miastem  Poznań. Uchwała zawiera propozycję uruchomienia nowej linii komunikacyjnej nr 433, która będzie obsługiwać połączenia pomiędzy przystankiem Gowarzewo-Czereśniowa a Rondem Rataje w Poznaniu. To połączenie zastąpi linię 435 przebiegającą od przystanku Tulce Kościół do Ronda Rataje.   Podobną uchwałę muszą podjąć jeszcze  Rada Miasta Poznania oraz Rada Miasta i Gminy Kostrzyn. Po uprawomocnieniu się uchwał zostanie zawarty aneks do porozumienia międzygminnego, który otworzy drogę do wprowadzenia linii 433 do rozkładu jazdy. Przygotowywane z inicjatywy Gminy zmiany w rozkładach jazdy mają na celu optymalizację godzin odjazdu autobusów  w celu ich lepszego dostosowania do potrzeb pasażerów, w tym zlikwidowania tłoku w godzinach szczytu, zwłaszcza na przystankach w Tulcach i na Rondzie Rataje w Poznaniu.  Stosunkowo mało efektywna z punktu widzenia potrzeb naszej gminy  linia 435, z której dotąd w przeważającej większości korzystali pasażerowie z Poznania, zostanie zastąpiona w niedalekiej przyszłości linią 433, która przejmie pasażerów  z większej liczby przystanków na terenie naszej gminy, a tym samym odciąży linie 431 i 432.  Przewidziane są również korekty wynikające ze zgłaszanych wniosków przez mieszkańców, radnych i sołtysów.  Nowy rozkład jazdy, ze względu na znaczny zakres zmian,  przed wprowadzeniem w życie zostanie upubliczniony w celu umożliwienia składania uwag przez zainteresowane osoby.  Wśród wprowadzonych ostatnio korekt w komunikacji, z punktu widzenia pasażerów linii 431,432,435, duże znaczenie ma wprowadzona, postulowana od dawna przez naszą Gminę, zmiana trasy autobusu poznańskiej linii 154, która została skierowana bezpośrednio na Rondo Rataje.  Zmiana ta pozwoliła na przejęcie przez tę linię większej liczby pasażerów ze Szczepankowa i okolic z przystanku na Rondzie Rataje, co pozwoliło na odciążenie naszych autobusów. 

Zmiany, które będą wejdą w życiu w dniu 04.03.2024 r.: 

Linia 488:

1) Likwidacja kursu o godz. 5:00 z Poklatki Pętla

2) Dodatnie kursu o godz. 6:30 z Poklatki Pętla – umożliwienie przesiadki na linię 431 o godz. 6:43

 Linia 489:

1)Dodanie kursu o godz. 8:20 z Kleszczewo Park oraz dodanie kursu o godz. 9:02 z Swarzędz Węzeł Przesiadkowy 

2)Korekta czasowa poszczególnych kursów z Kleszczewo Park:  

- było 6:37 będzie 6:25;

- było 16:10 będzie 16:20

 3) korekta czasowa poszczególnych kursów z Swarzędz Węzeł Przesiadkowy:

- było 13:18 będzie 13:25;

- było 15:25 będzie 15:27;

- było 16:50 będzie 17:02; 

Zaktualizowane rozkłady jazdy znajdują się w  zakładce Informator Mieszkańca TUTAJ

Data dodania: 2024-03-02
Data ostatniej aktualizacji: 2024-04-10
gazeta
pit
GOKIS ESA czyste powietrze Aglomeracja Poznań lgd trakt piastow Schronisko Skałowo Dofinansowanie ze środków Budźetu Państwa ZTM Poznań
Fundusze UE
UW Poznań
Powiat Poznań
Obywatel
UMWW Poznań