Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Wtorek, 25 czerwca 2024, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma PL EN

ODZNAKA „ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO” DLA WÓJTA ORAZ WYRÓŻNIENIE „LIDER WŚRÓD AKTYWNYCH” DLA GMINY KLESZCZEWO

Podczas Zjazdu Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolskich, który miał miejsce 4 i 5 czerwca br. miało miejsce wręczenie dwóch wyróżnień: najwyższego honorowego wyróżnienia regionalnego nadawanego przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego - odznaki „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” oraz tytułu „Lider wśród aktywnych kadencji 2019-2024”, który przyznaje Zarząd Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

W obu kategoriach nagrody przypadły naszej Gminie. Wice Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył odznakę wójtowi Gminy Kleszczewo Bogdanowi Kemnitz. Odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” , zgodnie z uchwałą Sejmiku  w sprawie ustanowienia tego wyróżnienia, podjętą w 2000 roku, nadaje się osobom fizycznym, instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz innym osobom prawnym, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz województwa wielkopolskiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju województwa. O nadanie odznaki  do przyznającej ją kapituły wystąpił Zarząd  Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Przewodniczący Zarządu SGiPW Jacek Gursz wraz z W-ce Marszałkiem Wojciechem Jankowiakiem wręczyli wyróżnienia dla najbardziej aktywnych samorządów. Zwykle ocena była przeprowadzana w Stowarzyszeniu corocznie, jednak tym razem podsumowano całą mijającą kadencję. I w tym przypadku jedno z wyróżnień trafiło do naszej Gminy, która została  „Liderem wśród aktywnych kadencji 2019-2024” w kategorii gmin wiejskich.

 

Data dodania: 2024-06-07
Data ostatniej aktualizacji: 2024-06-21
gazeta
pit
GOKIS ESA czyste powietrze Aglomeracja Poznań lgd trakt piastow Schronisko Skałowo Dofinansowanie ze środków Budźetu Państwa ZTM Poznań
Fundusze UE
UW Poznań
Powiat Poznań
Obywatel
UMWW Poznań