Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Wtorek, 25 czerwca 2024, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma PL EN

PODSTACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO W GMINIE KLESZCZEWO

Od pewnego czasu trwały przygotowania do uruchomienia w naszej gminie podstacji pogotowia ratunkowego. Dzięki staraniom Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego i dyr NFZ Agnieszki Pachciarz decyzja zapadła, jedyne nowe miejsce dla karetki w Wielkopolsce zostało zlokalizowane w naszej gminie. Docelowa siedziba podstacji to Kleszczewo ul. Strażacka 1, pod adresem Centrum Tradycji i Szkoleń OSP (strażnica OSP). Ponieważ w tej lokalizacji konieczna jest jeszcze adaptacja budynku, tymczasowo karetka stacjonuje w Nagradowicach, w pomieszczeniach nieczynnej apteki przy przychodni lekarskiej. Formalnie w podstacji funkcjonuje karetka typu P. Typ P, to karetka podstawowa z obsadą co najmniej 2 ratowników lub pielęgniarek. Karetka będzie funkcjonowała w pełnej obsadzie 24 godziny na dobę we wszystkie dni tygodnia. Organizacyjnie placówka jest prowadzona przez Szpital Średzki, jednakże działa w ramach systemu krajowego, co oznacza, że będzie uruchamiana centralnie w ramach numerów alarmowych, pacjenci będą dowożeni do najbliższego szpitala gotowego do udzielenia pomocy, a w razie takiej potrzeby do dysponującego wyspecjalizowanym oddziałem.

 

Data dodania: 2023-07-24
Data ostatniej aktualizacji: 2023-09-14
gazeta
pit
GOKIS ESA czyste powietrze Aglomeracja Poznań lgd trakt piastow Schronisko Skałowo Dofinansowanie ze środków Budźetu Państwa ZTM Poznań
Fundusze UE
UW Poznań
Powiat Poznań
Obywatel
UMWW Poznań