Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024, Imieniny: Ĺ?ukasza, Kai, Nastazji PL EN

STYPENDIA I NAGRODY SPORTOWE WRĘCZONE!

27 lutego 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczewie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowych dla młodych talentów z terenu gminy. Wójt Gminy Kleszczewo, Bogdan Kemnitz, uhonorował 16 zawodników nagrodą sportową oraz wręczył 16 stypendiów za wybitne osiągnięcia i godne reprezentowanie gminy na arenie regionalnej, krajowej, a nawet europejskiej i światowej.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

- Filip Maćkowiak – I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów czwórka podwójna oraz I miejsce w Długodystansowych Mistrzostwach Polski czwórka podwójna w wioślarstwie;
Lena Kasprzak - III miejsce w Mistrzostwach Polski dwójka bez sternika, II miejsca w Mistrzostwach Polski czwórka ze sternikiem oraz II miejsca w Długodystansowych Mistrzostwach Polski dwójka bez sternika w wioślarstwie;
- Patrycja Biedna - za I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików ósemka podwójna w wioślarstwie;
- Lena Frykowska - za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski dwójka podwójna, II miejsca w Mistrzostwach Polski czwórka podwójna oraz II miejsca w Długodystansowych Mistrzostwach Polski dwójka podwójna w wioślarstwie;
- Urszula Maciejewska - za zajęcie II miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski ósemka ze sternikiem w wioślarstwie;
- Zofia Cieśla - za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski czwórka ze sternikiem
oraz III miejsca w Mistrzostwach Polski czwórka podwójna  ze sternikiem w wioślarstwie;
- Krystian Kubica - za zajęcie II miejsce w Mistrzostwach Świata w maratonie kajakowym, III miejsca w Mistrzostwach Europy w maratonie kajakowym, II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów C2 1000m,II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów C1 5000m oraz II miejsca w IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych C1 1000 w kanadyjkarstwie;
- Gabriela Flaszak – za II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski kadetek U15K w koszykówce;
- Michalina Rybak - za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski KadetekU15K w koszykówce;
- Matylda Gomulak - za II miejsca w Mistrzostwach Polski Młodziczek Starszych U13K
oraz I miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek Starszych U13K w koszykówce;
- Kamil Kaczmarek - za zajęcie  I miejsca w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego 100m stylem grzbietowym, I miejsca w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego 50m stylem grzbietowym oraz III miejsca w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego 100m stylem zmiennym w pływaniu;
Dawid Ławniczak - za Mistrzostwo Polski Junior Starszy U19 w piłce nożnej;
- Liwia Jeger - za zajęcie II miejsca  w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski oraz II miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski w lekkoatletyce;
- Lena Mielcarek - za zajęcie I miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskie;
- Szymon Sklepik - za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w rozgrywkach na boisku trawiastym w hokeju na trawie;
- Jakub Lamperski - za zajęcie II miejsca Młodzieżowych Mistrzostwach Wielkopolski w tenisie stołowym.

Stypendia otrzymali:
- Filip Maćkowiak
– za zajęcie I miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów czwórka podwójna, I miejsce Długodystansowe Mistrzostwa Polski czwórka podwójna w wioślarstwie;
- Lena Kasprzak – za zajęcie III miejsce Mistrzostwa Polski dwójka bez sternika, II miejsce Mistrzostwa Polski czwórka ze sternikiem oraz II miejsce Długodystansowe Mistrzostwa Polski dwójka  bez sternika w wioślarstwie;
- Patrycja Biedna – za zajęcie I miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików ósemka podwójna w wioślarstwie;
- Lena Frykowska – za zajęcie II miejsce Mistrzostwa Polski dwójka podwójna, II miejsce Mistrzostwa Polski czwórka podwójna, II miejsce Długodystansowe Mistrzostwa Polski dwójka podwójna w wioślarstwie;
- Urszula Maciejewska–za zajęcie I miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski ósemka ze sternikiem w wioślarstwie;
- Zofia Cieśla – za zajęcie I miejsce Mistrzostwa Polski czwórka ze sternikiem oraz III miejsce Mistrzostwa Polski czwórka podwójna ze sternikiem w wioślarstwie;
- Igor Zabadeusz - II miejsce Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie;
- Małgorzata Orłowska - I miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski czwórka w wioślarstwie;
- Gabriela Flaszak – za zajęcie V miejsce Mistrzostwa Polski Kadetek U15K w koszykówce;
- Matylda Gomulak – za Wicemistrzostwo Polski Młodziczek starszych U13K
oraz Mistrzostwo Wielkopolski Młodziczek Starszych U13K w koszykówce;
- Dawid Ławniczak – za Mistrzostwo Polski Junior Starszy U19 w piłce nożnej;
- Nadia Mielcarek - V miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w taekwondo olimpijskim;
- Szymon Sklepik - Wicemistrz Polski w rozgrywkach na boisku trawiastym w hokeju na trawie;
- Natasza Kowalczyk - I miejsce Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek w hokeju na trawie;
- Jakub Lamperski - V miejsce Mistrzostwa Polski kategoria młodzieżowiec w tenisie stołowym;
- Krystian Kubica - za zajęcie II miejsce w Mistrzostwach Świata w maratonie kajakowym, III miejsca w Mistrzostwach Europy w maratonie kajakowym, II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów C2 1000m,II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów C1 5000m oraz II miejsca w IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych C1 1000 w kanadyjkarstwie.

Wójt pogratulował młodym sportowcom ich sukcesów i podkreślił znaczenie ciężkiej pracy i zaangażowania w dążeniu do celu. Podziękował również rodzicom i trenerom za ich wsparcie i motywację.

Stypendia i nagrody sportowe przyznawane są corocznie przez Wójta Gminy Kleszczewo, przy udziale specjalnie w tym celu powołanej komisji.Celem tego działania jest promowania talentów sportowych, motywowanie młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i osiągania wysokich wyników sportowych, a także budowanie pozytywnego wizerunku gminy.

Uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowych była wspaniałą okazją do podziękowania młodym sportowcom za ich dotychczasowe osiągnięcia i życzenia dalszych sukcesów. To również doskonały sposób na promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Data dodania: 2024-03-01
Data ostatniej aktualizacji: 2024-04-04
gazeta
pit
GOKIS ESA czyste powietrze Aglomeracja Poznań lgd trakt piastow Schronisko Skałowo Dofinansowanie ze środków Budźetu Państwa ZTM Poznań
Fundusze UE
UW Poznań
Powiat Poznań
Obywatel
UMWW Poznań