
OGŁOSZENIE ZMIENIAJĄCE OGŁOSZENIE O PRZETARGU
na wynajem lokalu użytkowego położonego w Gowarzewie przy ul. Rabowickiej 1
Kleszczewo, dnia 25 sierpnia 2026 r.
WÓJT GMINY KLESZCZEWO
ul. Poznańska 4, 63-005 Kleszczewo, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 8176-017, e-mail: urzad@kleszczewo.pl
Działając na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, Wójt Gminy Kleszczewo informuje o wprowadzeniu zmian w treści ogłoszenia o pisemnym przetargu nieograniczonym na wynajem lokalu użytkowego położonego w Gowarzewie przy ul. Rabowickiej 1, opublikowanego w dniu 6.08.2026 r.
W związku z koniecznością uaktualnienia warunków przetargu, wprowadza się następujące zmiany w ogłoszeniu:
1. W nagłówku oraz opisie celu przetargu – rozszerza się przeznaczenie lokalu. Zapis otrzymuje brzmienie:
„z przeznaczeniem na prowadzenie sklepu spożywczego lub świadczenie usług gastronomicznych”.
2. W punkcie 5 (Miejsce i termin składania ofert) – wydłuża się termin składania ofert. Zapis otrzymuje brzmienie:
„Termin ostateczny: do dnia 14 września 2026 roku, do godziny 15:00”.
Pozostałe warunki przetargu nie ulegają zmianie. Poniżej publikuje się pełną, jednolitą treść ogłoszenia uwzględniającą powyższe zmiany.
OGŁOSZENIE O PRZETARGU PISEMNYM NIEOGRANICZONYM
WÓJT GMINY KLESZCZEWO
ul. Poznańska 4, 63-005 Kleszczewo, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 8176-017, e-mail: urzad@kleszczewo.pl
ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na wynajem lokalu użytkowego wchodzącego w skład Gminnego zasobu lokali użytkowych, znajdującego się przy ul. Rabowickiej 1 w Gowarzewie z przeznaczeniem na prowadzenie sklepu spożywczego lub świadczenie usług gastronomicznych.
1. Opis lokalu
Lokal o łącznej powierzchni 197,78 m², usytuowany w Gowarzewie ul. Rabowicka 1, stanowiący część Gminnego zasobu lokali użytkowych
2. Wysokość czynszu, waloryzacja i termin zapłaty
- Cena wywoławcza do przetargu: miesięczny czynsz najmu w wysokości 3 700,00 zł netto
- Płatności: Stawka miesięcznego czynszu najmu wylicytowana w przetargu zostanie powiększona o należny podatek VAT. Czynsz płatny będzie z góry do 10. dnia każdego miesiąca.
- Waloryzacja: Wysokość czynszu będzie podlegała corocznej waloryzacji według średniorocznego wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).
- Projekt umowy: Wgląd do projektu umowy najmu możliwy jest w siedzibie urzędu – pokój nr 4.
3. Zobowiązania Najemcy (we własnym zakresie)
- Remont lokalu: Za przeprowadzenie wszelkich prac remontowych, budowlanych i adaptacyjnych odpowiada Najemca. Pokrywa on w całości koszty z nimi związane, bez prawa do żądania ich zwrotu od Wynajmującego.
- Zezwolenia: Uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, opinii i zezwoleń wymaganych przepisami prawa do prowadzenia planowanej działalności gospodarczej (sklepu spożywczego).
- Koszty eksploatacyjne: Pokrywanie w całości kosztów eksploatacyjnych związanych z bieżącym użytkowaniem lokalu (media, energia, odpady).
4. Wymogi formalne oferty
Oferta składana przez uczestnika przetargu musi zawierać:
- Dokładne dane o oferencie (nazwa/imię i nazwisko, adres, NIP, REGON, kontakt).
- Datę sporządzenia oferty.
- Oferowaną wysokość miesięcznego czynszu najmu (wyższą niż cena wywoławcza 3 700,00 zł netto).
- Pisemne oświadczenie, że oferent zapoznał się z projektem umowy najmu i przyjmuje jej warunki bez zastrzeżeń.
5. Miejsce i termin składania ofert
Ofertę w zamkniętej, nieprzezroczystej kopercie należy złożyć osobiście lub listownie w Sekretariacie Urzędu Gminy w Kleszczewie przy ul. Poznańskiej 4.
- Termin ostateczny: do dnia 14 września 2026 roku, do godziny 15:00
6. Informacje dodatkowe
Dodatkowe informacje dotyczące procedury oraz stanu technicznego lokalu można uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Kleszczewie, w Referacie Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji lub telefonicznie pod numerami telefonów centrali (wewn. 128 i 129).
Wójt Gminy Kleszczewo zastrzega sobie prawo do zamknięcia przetargu w każdym czasie bez wybrania którejkolwiek z ofert.