Kalendarz wydarzeń
Data opublikowania 2025-09-22
INDIE. ROK W BOMBAJU - OLGA MYTNIK
Indie. Rok w Bombaju - Olga Mytnik - cykl spotkań podróżniczych Halo Świat
Zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Halo Świat". Tym razem o Indiach opowie nam Olga Mytnik, która spędziła w tym kraju rok i tak opowiada o tym doświadczeniu:
Zamiast mówić o miejscach, które się odwiedza na chwilę i o ludziach, których się tylko na moment spotyka, chcę opowiedzieć o białasce, która przez rok próbuje wydeptać swoje ścieżki w 20-milionowej indyjskiej metropolii i wtopić się jakoś w indyjski tłum.
To zresztą pewnie też już było, ale ja opowiem także:
1. O Zoroastrianach czyli Parsach. Bardzo ciekawej (i kontrowersyjnej w społecznym odbiorze) grupie etnicznej i religijnej mieszkającej w Bombaju. Pracowałam dla nich.
2. O tym, jak to jest być nauczycielem fortepianu w indyjskiej szkole dla bogaczy. Czy tamtejsze bachory są rozwydrzone, a rodzicie roszczeniowi?
3. O Rohanie, Meherzadzie, Prashancie – czyli moich absztyfikantach z Tindera, o tym, czym się różni randka indyjska od polskiej i dlaczego odrzuciłam jedne oświadczyny.
4. O indyjskim święcie Ganeśćaturthi, nieco mniej znanym w Polsce niż Holi czy Diwali, a równie interesującym i niezwykle spektakularnym.
5. A także o tym jak to jest mieć szefową Hinduskę, jak wyglądała gejowska impreza w kraju, w którym w tym czasie homoseksualizm był karany, ile kosztuje wynajem mieszkania na Breach Candy, dlaczego zakochałam się w sklepie Anokhi, czym różnią się zajęcia jogi w Bombaju, od zajęć jogi w Krakowie, jak od środka wyglądają elitarne kolonialne kluby dla bogaczy, a jak wygląda standardowa procedura bankowa, co należy wiedzieć o indyjskich pociągach…
6. Wreszcie – w skrócie – o dwumiesięcznym wyjeździe do Ladakhu po zakończeniu mojego kontraktu, który – rzecz jasna – obfitował w piękne spotkania i krajobrazy, a zakończył się pobytem w szpitalu w Zanskarze.
BIO:
Z zawodu pianistka, z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania powsinoga. Granie i pisanie również miłuje, ale z podróżami ma największą chemię.
Zaczęło się od kontraktu na amerykańskim wycieczkowcu, kursującym między Nowym Orleanem a Meksykiem a potem już poszło: Chiny, Portugalia, Uzbekistan, Gruzja, Armenia, Kirgistan, Karaiby, Stany Zjednoczone, Nepal aż w końcu, w 2016 Indie, w których spędziła rok, i do których wracała jeszcze potem 3 razy.
Lubi: spać w namiocie w dziwnych miejscach, rozmawiać z lokalsami nawet jeśli nie zna języka, jeździć stopem i włóczyć się w dziczy, najchętniej w górach.
Nie lubi: flaczków.
---
26 września 2025, godz. 18:30
WSTĘP WOLNY
GOKiS Kleszczewo, ul. Poznańska 6
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie
POZOSTAŁE WYDARZENIA
Zbiórka zdatnej do użytku odzieży
Harmonogram odbioru w kolejnych miesiącach poniżej:• 20 marca• 19 czerwca• 18 września &bul
Zbiórka zdatnej do użytku odzieży
Harmonogram odbioru w kolejnych miesiącach poniżej:• 20 marca• 19 czerwca• 18 września &bul
6. ZLOT KLASYKÓW PRL W GOWARZEWIE
KONCERT KABARETOWY W DWORZE SKRZYNKI | KLUB SZYDERCÓW BIS I GOŚCINNIE ARTUR ANDRUS
DOŻYNKI GMINNE 2026!
22 sierpnia Krerowo.
III FORUM REGIONALISTÓW WIELKOPOLSKICH W SKRZYNKACH
Komunikat z dnia 1.08.2026 r. III Forum Regionalistów Wielkopolskich w Skrzynkach – spotkanie pasjonatów historii i nowoczesnych
KONCERT PLENEROWY W DWORZE SKRZYNKI „WOJOWNIK Z MIŁOŚCI. THE BEST OF” | WYSTĄPI BARTAS SZYMONIAK
8 sierpnia 2026 roku o godz. 19:00 w plenerze Dworu Skrzynki
WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
LETNIE SPOTKANIA KAMERALNE - MORSKIE OPOWIEŚCI
O 17:30 wystąpi dla Was Jakub Paluszkiewicz, a od 19:00 stery przejmie zespół Majtki Bosmana.
POWSZECHNE WARSZTATY OCHRONY LUDNOŚCI
ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL TANECZNY DLA DZIECI „INSTYNKTY” DO DWORU SKRZYNKI
I EDYCJA KLESZCZEWO SERIES CUP
Kleszczewo Series Cup – cykl trzech turniejów, który wyłoni prawdziwych królów lokalnej piłki!
SZKOLENIE DLA POTENCJALNYCH BENEFICJENTÓW PROGRAMU EFS+
III OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO W SZACHACH POD HONOROWYM PARTONATEM STAROSTY POZNAŃSKIEGO JANA GRABKOWSKIEGO
KONCERT „RETRO CAFE” | ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „WIWATY” WYSTĄPI W DWORZE SKRZYNKI
KONCERT PLENEROWY W DWORZE SKRZYNKI „KIEDY BYŁEM MAŁYM CHŁOPCEM”
Piosenki zespołu Breakout w wykonaniu Break Night
AKCJA LATO: ODETCHNIJ - BEZPŁATNE ZAJĘCIA JOGI
w Tulcach i Gowarzewie
LATO W BIBLIOTECE
GALA PIOSENKI BIESIADNEJ W KLESZCZEWIE
AKCJA SEGREGACJA cz. VIII – TRZECIA WYMIANA ELEKTROŚMIECI NA ROŚLINY
Podczas Dni Gminy Kleszczewo w niedzielę 28 czerwca br. w godzinach od 16.00 do 18.00
ZAPRASZAMY NA DNI GMINY KLESZCZEWO 2026
Już 27 i 28 czerwca zapraszamy na największe święto naszej gminy!
4. TURNIEJ SOŁECTW GMINY KLESZCZEWO W KRĘGLE MOLKKY
GRA TERENOWA Z OKAZJI 35-LECIA KOMUNIKACJI GMINNEJ!
27 czerwca 2026 r. podczas Dni Gminy Kleszczewo w godzinach 16:00-18:00







